• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Jakiego środka używać do dezynfekcji wirusa AIDS?

–1 głos
Jakiego środka używać do dezynfekcji wirusa AIDS?
zapytał Luty 6, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
Domestos płyn zawiera składniki dezynfekująco-czyszczące, które rozkładają się natychmiast po ich użyciu, zaś składniki powierzchniowo czynne ulegają naturalnej biodegradacji, szybko zamieniając się w substancje nieszkodliwe dla środowiska. Podchloryn sodu, na którego bazie produkuje się płyn Domestos, jest unikalnym biocydem o wysokiej skuteczności w walce z szerokim spektrum mikroorganizmów (bakterie, wirusy, grzyby, przetrwalniki). Surfaktanty obecne w Domestosie przewyższają zwykłe wybielacze, gdyż w kontakcie z mikroorganizmami wyposażonymi w ochronną błonę organiczną potrafią ją skutecznie pokonać.

Ta szczególna właściwość podchlorynu sodu pozwala niszczyć wszystkie znane mikroorganizmy i dlatego Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje Domestos płyn dezynfekująco-czyszczący do dezynfekcji wirusa AIDS.
odpowiedział Luty 6, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Sierpień 7, 2014 w kategorii Inne wiesia (930 punktów)
+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Grudzień 1, 2012 w kategorii Uroda i Styl theresa.18t (650 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Grudzień 20, 2012 w kategorii Zdrowie margo (1,060 punktów)
+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Październik 17, 2012 w kategorii Zdrowie Sandra:) (3,390 punktów)