• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Jakie istnieją rodzaje wirusów komputerowych?

0 głosów
Jakei rodzaje wirusów komputerowych istnieją?
zapytał Luty 6, 2012 w kategorii Internet anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów

Spośród mnóstwa rozmaitych wirusów, tych naprawdę wrednych i tych mniej szkodliwych, można wyróżnić kilka najważniejszych typów. Oto one:

Robaki - zagnieżdżają się w komputerze i rozmnażają się. Kopiują się i same wysyłają swoje kopie do innych systemów. Są sprytne. Nie potrzebują żadnego nośnika, żeby się rozprzestrzeniać.

Łańcuch szczęścia - paskudny program. Przykleja się do maili, a kiedy się go uruchomi natychmiast wysyła kopie do innych użytkowników.

Bomby czasowe - wirusy, które atakują konkretnego dnia, o konkretnej godzinie. Uruchamia je data, np. 01.01.2000, lub 24.12, lub np. jakiś dzień tygodnia.

Bomby logiczne - uaktywniają się, gdy zostaną spełnione odpowiednie warunki logiczne. Na przykład, gdy ktoś usunie z komputera dany plik.

Konie trojańskie - programy, które tak naprawdę są czymś innym i nikt się nie spodziewa zagrożenia. Wglądają nie groźnie, jak zwykłe programy, ale mają dużą siłę niszczycielską. Nieświadomy niczego użytkownik sam je sobie instaluje i korzysta z nich, a wirus sieje spustoszenie. Potrafi nawet sformatować twardy dysk.

Makrowirusy - przenoszą się poprzez aplikacje biurowe Worda i Exela. Szczególnie lubią pliki z rozszerzeniem doc, xls, trf. Gdy raz się zagnieżdżą, każdy zapisany na dysku dokument staje się automatycznie nosicielem wirusa.

Wirusy niewidzialne (stealth) - programy antywirusowe nie tylko nie widzą takiego podstępnego bakcyla, ale często nie potrafią też wykryć efektów jego działania.

Wirusy polimorficzne - potrafią tworzyć własne zmutowane wersje i są odporne na działanie programów antywirusowych.

odpowiedział Luty 6, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Luty 6, 2012 w kategorii Internet anonimowy
0 głosów
2 odpowiedzi
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Styczeń 29, 2012 w kategorii Zdrowie marta (1,960 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Styczeń 27, 2012 w kategorii Sex marta (1,960 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Październik 12, 2014 w kategorii Internet bułeczka (220 punktów)