• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Co to jest ISDN - Integrated Services Didital Network?

0 głosów
Co to jest ISDN - Integrated Services Didital Network?
zapytał Marzec 26, 2012 w kategorii Internet anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów

ISDN - Integrated Services Digital Network, jest rodzajem sieci cyfrowej łączącej wszelkiego rodzaju usługi telekomunikacyjne. Dzięki takiej transmisji można uzyskać dostęp do wszystkich usług, korzystając tylko z jednego łącza. Do łącza ISDN u abonenta można podłączyć o wiele szerszą gamę urządzeń niż w przypadku klasycznej lini telefonicznej. Technologia ta zapewnia dużą szybkość, doskonałe zarządzanie linią i prawie natychmiastowe połączenia.

Co oferuje ISDN:

- Możliwość uzyskania dwóch połączeń jednocześnie, korzystając z jednej lini (łącza)

- Możliwość dysponowania ośmioma urządzeniami końcowymi (tzw. terminalami)

- Podłączenia centralki abonenckiej i poprzez PRA uzyskać do 30 łączy rozmównych lub przez następne styki PRA więcej.

- Telefon i fax znajdujący się na jednej lini mogą pracować jako dwa niezależne urządzenia, można rozpoznawać numery telefonów z których dokonywano połączenia, przesyłać fotofrafie i rysunki, korzystać z wideofonu oraz zdalnie nadzorować chroniony obiekt.

ISDN pozwala na pełne współdziałanie szeroko rozumianej telefoni i transmisji danych oraz zapewnia większą ilość i jakość w przenoszeniu informacji poprzez sieć telekomunikacyjną. Decydując się na łącze ISDN, zamiast zwyczajnego modemu trzeba zakupić nieco droższe urządzenie, modem ISDN, oraz odpowiednie oprogramowanie.

Jakie konfiguracje są określane dla sieci ISDN:

Możliwość podłączenia abnenta do centrali cyfrowej poprzez odpowiednią liczbę kanałów cyfrowych. Przy czym minimalnie mogą to być dwa kanały, a maksymalnie 30. Oferowany jest:

- dostęp podstawowy (BRA Basic Rate Access) 2 B+D co oznacza dwa kanały transmisyjne B po 64 kbit/s i jeden kanał sygnalizacyjny D 16 kbit/s.

Używany głównie przez klientów, którym wystarczają dwa urządzenia działające równocześnie gdzie użytkownik dysponuje nadal tylko jedną linią.

- dostęp rozszerzony (PRA Primary Rate Access) 30 B+D oznacza 30 kanałów B po 64 kbit/s + jeden kanał D 64 kbit/s. Kanał B pozwala na transmisję danych z prędkością 64 kbit/s bez ograniczeń zawartości transmitowanych danych oraz może odpowiadać w pełni kanałowi analogowemu.

Używany przez klientów, którzy chcą korzystać z więcej niż dwóch kanałów. W wypadku tym można korzystać maxymalnie z 30 kanałów posiadając jedno łącze. Rozwiązanie idealne dla tych którzy posiadają centralki abonenckie lecz musi to być centralka typu ISDN - PABX.

Przewiduje się że ISDN rozwinie się docelowo w jednolitą szerokopasmową sieć telekomunikacyjną B-ISDN obejmującą powyżej 2 Mbit/s. Sieć taka umożliwi korzystanie z usług typu: wideokonferencje, wideotelefonia, dostęp do grafiki i baz danych oraz pozwoli na przesyłanie programów telewizyjnych i radiowych o najwyższej jakości
 

odpowiedział Marzec 26, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Marzec 26, 2012 w kategorii Internet anonimowy
+1 głos
2 odpowiedzi
zapytał Luty 6, 2012 w kategorii Internet anonimowy
–1 głos
1 odpowiedź
zapytał Luty 6, 2012 w kategorii Internet anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 6, 2013 w kategorii Kulinaria basia253 (220 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Październik 17, 2012 w kategorii Inne lara5555 (190 punktów)