• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Co na wysuszoną skórę trądzikową?

+2 głosów
Co stosujecie na wysuszoną skrórę trądzikową?
zapytał Kwiecień 28, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

2 Odpowiedzi

0 głosów
Skórę trądzikową często traktujemy kosmetykami zawierającymi składniki wysuszające i dezynfekujące (alkohol, wyciągi ziołowe, cynk). Intensywne stosowanie niewłaściwie dobranych kosmetyków trądzikowych lub niewłaściwe używanie preparatów do stosowania miejscowego może powodować podrażnienie cery objawiające się ściągnięciem i łuszczeniem się skóry, nadwrażliwością, zaczerwienieniem. Aby tego uniknąć stosujmy z umiarem mocniejsze preparaty przeznaczone do nakładania punktowo na wypryski. Na noc można stosować preparaty, które zapobiegają wypryskom, ale też dodatkowo nawilżają skórę np. krem pielęgnacyjny ANTY. Podrażnioną skórę trądzikową uspokoisz stosując przez jakiś czas delikatne preparaty dla cer wrażliwych i alergicznych. Wypróbuj na przykład żel do mycia twarzy z wyciągiem z lukrecji i krem nawilżający z serii do cery wrażliwej.
odpowiedział Kwiecień 28, 2012 anonimowy
0 głosów

Kosmetyki naturalne, ekologiczne są super na trądzik. Używam Kwiat Wiśni i mydła z  kawałkami werbeny -> http://pl.loccitane.com/prezenty,36,2,20974,0.htm  Wreszcie nie mam z tym problemu, to mogę polecić ;)) pozdrawiam!

odpowiedział Listopad 28, 2012 sonia (1,760 punktów)
myślałam że zestaw z masłem shea-mleko jest "lepsiejsze" no ale.. kwiat wiśni pewnie też magicznie działa na te sprawy ? ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Kwiecień 28, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Luty 2, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Grudzień 20, 2013 w kategorii Elektronika pytajnik_guro (120 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Październik 9, 2013 w kategorii Dom i Ogród misza (400 punktów)
+2 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Wrzesień 21, 2013 w kategorii Edukacja karlaczekk (140 punktów)