• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Brak miesiączki

0 głosów

Od jakiś 3 miesięcy nie mam okresu w ciąży nie jestem bo jeszcze nie uprawiałam sexu. Wcześniej już tak miałam i brałam tabletki hormonalne i wszystko było na jakiś czas ok. Ale teraz znowu nie mam. Czy brak okresu mogło spowodować nagłe schudnięcie więcej niż 6 kg (teraz ważę jakieś 45,5 kg) jak również stres?? Zmiana otoczenia itd? Teraz biorę Luteine ale jakoś nic nie pomaga czy są jakies silniejsze środki wywołujące miesiączkę?? Moje drugie pytanie to: czy jeśli nie została przebita błona dziewicza a kochałam się z chłopakiem czyli można powiedzieć że to był stosunek nie do końca to czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takiej sytuacji? Nawiązując do pierwszego pytania Luteinę zaczęłam brać dopiero jakiś czas po zbliżeniu??

zapytał Maj 16, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
  1. Brak miesiączek może być jak najbardziej spowodowany zmianą klimatu, stresem, gwałtownym straceniem na wadze, itd. Stosowanie tabletek hormonalnych powinno mimo wszystko zapewnić w miarę regularne miesiączki, jednak powyższe sytuacje mogły spowodować brak krwawień nawet w trakcie zażywania pigułek. Proponuję, abyś udała się do lekarza, który dokładnie określi przyczynę Twojego problemu oraz na tej podstawie przepisze Ci ewentualnie silniejsze środki.
  2. Aby doszło do zapłodnienia nie jest potrzebna immisja członka, wystarczy, że niewielka ilość nasienia znajdzie się w okoliach pochwy. W chwili, gdy zażywasz tabletki nie dojdzie do zapłodnienia, bowiem jest to przecież środek antykoncepcyjny, który w Twoim przypadku na pewno działa prawidłowo. Wydaje mi się, że wystąpienie tylu sytuacji w krótkim czasie spowodowało właśnie brak miesiączki, jednak czas, w którym jej nie ma nie jest normalny i musisz udać się do lekarza.
odpowiedział Maj 16, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 29, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 14, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 30, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 16, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy