• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Czy jestem w ciąży?

0 głosów

Mam 20 lat, 3 m-ce temu odstawiłam pigułki Logest (przerwałam ich stosowanie w połowie opakowania). 2 dni po odstawieniu pojawiła się miesiączka, kolejna wystąpiła po 20 dniach 22 lipca. 2 sierpnia kochałam się ze swoim chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy, ale w pewnym momencie ona pękła. Nie wiem po jakim dokładnie czasie to zauważyliśmy, ale nie dłużej niż 3 minuty. Dziś jest 24 sierpnia i nadal nie mam okresu. Pojawiają się jedynie lekkie bóle w dole brzucha, które szybko mijają. 20 sierpnia robiliśmy test ciążowy (czyli 29 dnia cyklu, 18 dni po tym "wypadku")- wykazał, że nie jestem w ciąży. Dziś jest już 33 dzień cyklu, a miesiączki nadal nie ma. Czy jest możliwość, że jestem jednak w ciąży. Dodam, że przed stosowaniem pigułek (brałam je przez ok. 8 m-cy) miałam regularne miesiączki- co 27-30 dni.

zapytał Maj 17, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
W ciąży na pewno nie jesteś, a fakt problemów z miesiączką wynika z tego, że organizm musi teraz przystosować się ponownie do regulowania cykli, co do tej pory robiła tabletka. Po odstawieniu pigułek prawidłowo wystąpiło krwawienie. Objawy, które opisałaś wskazują, że miesiączka nastąpi w najbliższych dniach. Problem może pojawić się jeszcze w następnym terminie. Wszystko zależy od czasu, jaki zażywałaś tabletki. Odstawienie ich w połowie cyklu nieco skomplikowało sprawe, ale wszystko samo się wyrówna. Test ciążowy jest metodą stwierdzania ciąży przez wielu ginekologów, a same testy mają skuteczność porównywalną do badań laboratoryjnych.
odpowiedział Maj 17, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 6, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 6, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
2 odpowiedzi
zapytał Kwiecień 16, 2012 w kategorii Sex Wika:) (130 punktów)
+1 głos
3 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Sierpień 21, 2013 w kategorii Sex Paola_ (120 punktów)