• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kiedy tabletki antykoncepcyjne bedą skuteczne?

–1 głos
Mam pytanie dotyczące antykoncepcji. Ginekolog przepisał mi tabletki, kazał zacząć stosować je od 5 dnia cyklu (tak też zrobiłam). Powiedział, że będą skuteczne już po 10 dnia ich brania. Ale szukając informacji o tych tabletkach w internecie zetknęłam się z różnymi informacjami, tzn. raz czytałam że będą skuteczne dopiero po 14 dniach, a raz, że dopiero od następnego opakowania. Jak to w końcu jest?
zapytał Maj 23, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
Wszelkie informacje dotyczące skuteczności są wymienione w ulotce dołączonej do tabletek. W przypadku każdych tabletek zaczynają one działać po zażyciu pierwszej z opakowania, jednak pewność, że działają tak jak należy osiąga się po pełnym cyklu ich zażywania. Gdyby nie zostały przyjęte przez Twój organizm będziesz się źle czuła, będą występowały nudności, wymioty i ogólne problemy z samopoczuciem. Jednak tabletki działają również w taki sposób, że zagęszczają śluz w pochwie do tego stopnia, że plemniki nie są w stanie poruszać się. Dla pewności zaleca się przez czas pierwszego opakowania współżycie z dodatkowym zabezpieczeniem.
odpowiedział Maj 23, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 26, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 24, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 14, 2012 w kategorii Sex anonimowy
+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Maj 19, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy