• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Opóźniający się okres

0 głosów
Witam! Moje pytanie dotyczy opóźnienia okresu - z tego co rozumiem (być może błędnie :)) krwawienie pojawia się 14 dni po wystąpieniu owulacji jeśli nie dojdzie do zapłodnienia. Interesuje mnie, czy w momencie gdy miesiączka się opóźnia, powodem jest przesunięty termin jajeczkowania, czy też 'wydłużeniu' ulega okres tych 14-dni? Na koniec; na internecie spotkałem się z dużą rozbieżnością, jeśli chodzi o długość życia plemników. Podaje się różne dane: 16, 32, 72 godziny, kończąc na pięciu, siedmiu (?!) dniach. Czy podawane 72 godziny są średnią długością życia? Co przesądza o 'sile' plemników? Czy zależy to od mężczyzny czy też śluz, w którym później się znajdują przedłuża jego żywotność?
zapytał Maj 24, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
Spóźnianie się krawienia nie jest najczęściej związane z owulacją, a wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres czy choroba lub zmiana klimatu. Jajeczkowanie występuje ok. 14 dnia cyklu i najczęściej nie ulega ono przesunięciu. Żywotność plemnika w pochwie wynosi do 72 godzin, a np. na ręce czy ubraniu do kilku godzin. W nasieniu są plemniki mniej i bardziej żywotne. Nie ma jednolitej odppowiedzi, kiedy są bardziej ruchliwe. Jeśli chodzi o zdrowego mężczyzne to są one na pewno ruchliwsze. Często wystarczy jednak spóżycie większej ilości alkoholu, aby straciły one swoje możliwości.
odpowiedział Maj 24, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 2, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 16, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Luty 20, 2014 w kategorii Zdrowie rozalia (120 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Styczeń 28, 2014 w kategorii Zdrowie friewa17 (120 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Listopad 25, 2013 w kategorii Zdrowie Pandzia (250 punktów)