• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Białe grudki i swędzenie pochwy

0 głosów

Byłam kilka dni temu u ginekologa. Miałam dość obfite upławy które na początku miały wygląd malutkich białych grudek, do tego dochodziło lekkie swędzenie. Lekarz po zbadaniu mnie przepisał mi i mojemu partnerowi metronidazol (krem i tabletki + dla mnie oprócz tego ten sam lek dopochwowo). Problem polega na tym że właściwie nie wiem na co jestem chora :) Lekarz powiedział jedynie że musiałam się gdzieś zarazić ale nie powiedział czym - sama mogłam go spytać ale byłam lekko zdenerwowana i w końcu tak wyszło że nie zapytałam. Może Wy rozjaśnicie mi jakoś sytuację?

zapytał Maj 26, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

3 Odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Metronidazol jest środkiem przepisywanym w przypadku zakażenia pierwotniekiem, zwanym Lambliozą. Pierwotniak ten osadza się w dwunastnicy, jelicie cienkim lub grubym. Nie jest to groźne i stosuje się takie właśnie leczenie. Z racji bezpieczeństwa lek podaje się obojgu partnerom.

odpowiedział Maj 26, 2012 anonimowy
0 głosów
Według mnie to masz grzybicę a dostałaś leki na bakterie lub pierwotniaki, więc trochę słabo ale moze pomoże. Dokup Lacibios femina, nie kochaj się w trakcie leczenia, Probiotyk bierz jeszcze jakiś czas po leczeniu. Infekcje bardzo łatwo złapać, nawet na basenie ;)
odpowiedział Maj 26, 2012 lavende (140 punktów)
0 głosów
U mnie wystąpił ten problem i była u mnie wlaśnie grzybica. Tak samo i mój partner musiał sie podleczyć. Ale z racji tego iż miałam problem z dostaniem sie do lekarza najpierw poszłam do apteki i dostałam multi gyn acti gel i łagodził on straszne swedzenie. A lekarz dał lek dopochwowy i już od dawna nie mam żadnych problemów, bo ten gel stosuje obecnie profilaktycznie.
odpowiedział Kwiecień 5, 2013 Franciszka30 (140 punktów)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Październik 17, 2012 w kategorii Zdrowie Sandra:) (3,390 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 8, 2014 w kategorii Zdrowie wilmaksio4 (690 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Listopad 5, 2013 w kategorii Zdrowie uzytkownik (120 punktów)
+3 głosów
2 odpowiedzi
zapytał Listopad 29, 2012 w kategorii Zdrowie figurakasi (880 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi