• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Tabletki antykoncepcyjne dla młodej dziewczyny

0 głosów

Ostatnio moja dziewczyna która ma 19 lat była u ginekologa po tabletki anty. Lekarz przepisał jej microgynon i chciałbym się dowiedzieć czy są one bezpieczne dla młodej dziewczyny, wiem że branie jakichkolwiek tabletek wiąże się z ryzykiem powikłań ale słyszałem że moja koleżanka właśnie po tym leku miała poważne problemy ze zdrowiem - zespół jajnika policystycznego. Moja dziewczyna jeszcze nie zaczęła ich brać czeka na okres dlatego mamy jeszcze czas żeby się upewnić.

zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Wszelkie przeciwskazania dla tabletek są wymienione na ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli tabletki byłyby niezdrowe nie zostałyby dopuszczone do stosowania. W przypadku problemów ze zdrowiem koleżanki to może być to raczej zbieg okoliczności, bowiem tabletki same w sobie chronią kobietę w dużym stopniu przed zmianami chorobowymi narządów płciowych. Gdybyście jednak nie byli przekonani co do tej metody antykoncepcji to po co ją w ogóle stosować. Przecież sama prezerwatywa jest również skuteczna, a ile przy tym mniej takich problemów.
odpowiedział Maj 27, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 26, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 24, 2012 w kategorii Sex anonimowy
–1 głos
1 odpowiedź
zapytał Maj 23, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 14, 2012 w kategorii Sex anonimowy