• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Rozbieżności w obliczaniu dni płodnych

0 głosów
Chciałabym się dowiedzieć dlaczego są takie rozbieżności w obliczaniu dni płodnych? Ostatnio skorzystałam z 2 programów przeznaczonych do obliczania dnia płodnych zamieszczonych w internecie. Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 30 maja 2002 roku. Cykle trwają od 26 do 33 dni. Według 1 programu moje dni płodne zaczęły się 5 czerwca 2002 r. i trwały do 21 czerwca a według 2 od 8 do 15 czerwca. Jakie jest prawdopodobieństwo że mogę być w ciąży jeżeli kochałam się bez zabezpieczenia 7 dnia cyklu czyli 5 czerwca.
zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Programy pomagające kobiecie w obliczaniu dni płodnych nie są skuteczne, jeśli kobieta ma zróżnicowane cykle. Podstawą każdego programu liczącego jest cykl 28 dniowy i krwawienie 7 dniowe. Wtedy dni płodne zaczynają się 10, a kończą 18 dnia cyklu. Jeśli miesiączka jest krótsza wtedy dni płodne występują wcześniej, gdy jest dłuższa mogą się wydłużyć i wystąpić później. Algorytm liczenia opiera się na średniej z kilku ostatnich cykli, a dokładna obserwacja śluzu każdego dnia pozwala kobiecie najlepiej stwierdzić, czy występują dziś dni płodne. Jednak dni płodne trwające 15 dni, czyli prawie 2 razy dłużej niż normalnie przy kilku dniach dłuższego cyklu to raczej jest błąd w wyliczaniu. Jak wspomniałem wcześniej program ten ma pomóc w liczeniu, jednak nie zastąpi kobiecej intuicji i obserwowania własnego ciała. Proponuję, abyś korzystała z tego programu, który najdokładniej wyliczył kilka ostatnich cykli. Stosunek bez zabezpieczenia przed dniami płodnymi jest dość ryzykowny, bowiem plemniki mogą przeżyć w pochwie nawet 70 godzin, a wtedy zaczynają się dni płodne i szansa na zapłodnienie jest największa. Jeśli już kochacie się bez antykoncepcji warto mieć pod ręką chociaż krem plemnikobójczy, który unieszkodliwi w dużym stopniu plemniki i zminimalizuje ryzyko ciąży.
odpowiedział Maj 27, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 3, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 2, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 30, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Lipiec 22, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Lipiec 22, 2012 w kategorii Sex anonimowy