• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Czy alkohol obniża skuteczność tabletek?

0 głosów
Moja dziewczyna przyjmoje tabletki antykoncepcyjne od ponad 5 miesięcy. Moje pytanie jest następujące: czy jeśli wypiła 1 piwo (0.5l) i jednego drinka tabletki przestały działać? Pytam dlatego, iż każde źródło podaje inaczej. W niektórych źródłach piszą, że alkohol deaktywuje tabletki antykoncepcyjne w innych, że obniża ich skuteczność. Znalazłem też informację o tym iż spożycie alkoholu nie wpływa na działanie tabletek. Jak to wreszcie z tym jest?
zapytał Maj 29, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Alkohol w niewielkich ilościach nie wpływa negatywnie na skuteczność tabletki. Jednak codzienne spożywanie alkoholu może obniżyć jej działanie i kobieta może nie być w pełni zabezpieczona przed ciążą. Dodatkowo negatywny wpływ na tabletki ma także nikotyna. Jednak na pewno nie będzie tak, że po kilku piwach kobieta nie jest wcale zabezpieczona przed ciążą. Mimo to nie należy nadużywać alkoholu, a po jakiejś imprezie warto współżyć z dodatkowym zabezpieczeniem.
odpowiedział Maj 29, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 3, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Styczeń 27, 2012 w kategorii Sex marta (1,960 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Luty 11, 2013 w kategorii Inne piotrkramicz (140 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 24, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Kwiecień 15, 2015 w kategorii Sex ciapa123 (120 punktów)