• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Problem z założeniem prezerwatywy

0 głosów
Postanowiłem zadać pytanie, gdyż jestem trochę zaniepokojony. Niebawem rozpocznę życie seksualne. Wiadomym jest, żę będę musiał użyć prezerwatywy. W ogóle jestem ZA aby z niej korzystać, ale mam pewien problem. Nie udaje mi się jej założyć - jest po prostu chyba za mała. We wcześniejszych wiadomościach wyczytałem, że latex jest rozciągliwy i nie ma z tym problemu - otóż moim zdaniem chyba jest kłopot. Ona owszem jest rozciągliwa, ale kiedy jest już rozwinięta - gdy jest zwinięta zdecydowanie to nie jest już takie proste, nie wspominając o delikatnym członku, na który trzeba ją założyć. Kupiłem nawet prezerwatywy o zwiększonym rozmiarze Durex Comfort 54mm, ale i z nimi są problemy - kilka razy się uało, ale raczej nie kontynuowałbym już dalej stosunku, bo "zdotykałem" ją całą palcami i wydzieliną. Nigdy do głowy by mi nie przyszło, żeby mierzyć członka, bo przecież to nieistotne jakiej długości jest penis - ale dziś zaniepokojony już to zrobiłem - w stanie spoczynku ma około 8cm - to przecież normalny rozmiar, prawda ? Dlaczego mogę mieć kłopoty z założeniem prezerwatywy ? Członek jest zdrowy i prosty, wszystko z nim OK, a prezerwatywy nie udaje mi się założyć - czasami do połowy i koniec. Jeszcze niedawno pomyślałem, że razem z dziewczyną dla zabawy poćwiczę nakładanie prezerwatywy, mam z nią bardzo dobry kontakt i relacje, ale szczerze mówiąc, teraz odeszła mi ochota na zabawę, bo sam mam z założeniem problemy, a co tu dopiero mówić, jak by kobieta się miała za to wziąć.
zapytał Maj 30, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Po pierwsze to nie należy wpadać w panikę. Założenie prezerwatywy jest pewną sztuką, którą trzeba opanować. W praktyce wystarczą dwie ręce, choć dla początkujacych kochanków przydadzą się trzy ręce. Mężczyzna trzyma członek w nieruchomej pozycji i zaciska koncówkę prezerwatywy, aby nie dostało się tam powietrze, a w tym czasie partnerka ją rozwija. Można oczywiście zrobić to w zupełnie innym połączeniu. Możliwe jest także, iż członek nie jest dostatecznie sztywny i to uniemożliwia założenie gumki. Proponuję, abyś jednak poćwiczył z partnerką zakładanie prezerwatywy, bo później mogą w związku z tym wyniknąć problemy, gdy będziecie chcieli się kochać, a najzwyczajniej nie będzie zabezpieczenia tam gdzie powinno być. Wymiary członka są jak najbardziej prawidłowe więc nie tu dopatrywałbym się przyczyn Twojego problemu.
odpowiedział Maj 30, 2012 anonimowy

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi
zapytał Kwiecień 16, 2012 w kategorii Sex Anonymus (130 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 15, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Kwiecień 5, 2015 w kategorii Rozrywka Adrian117 (120 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Styczeń 7, 2014 w kategorii Internet adriancc (120 punktów)
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Listopad 17, 2013 w kategorii Elektronika Emi3103 (120 punktów)