• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Nawracające zapalenie napletka

0 głosów
Od dwóch lat mam nawracające zapalenia napletka. Lekarz powiedział mi, że żeby uniknąć stanów zapalnych powinienem cały czas nosić napletek zsunięty z żołędzi. Niedawno było u innego lekarza, który powiedział mi, że nie wolno zostawiać napletka zsuniętego z żołędzi i że napletek powinien być cały czas naciągnięty na żołądź. Jak powiniennem postępować? Czy nawracające stany zapalne napletka i żołędzi mogą doprowadzić do powstania stulejki? Czy konieczne będzie wtedy obrzezanie?
zapytał Maj 26, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Stulejka jest zupełnie czym innym i nie wynika ona z faktu, że następują stany zapalne członka. Być może jest to wynikiem niedostatecznej higieny członka. Jest to najczęstsza przyczyna występowania tego problemu u mężczyzny. Nie sądzę także, aby obrzezanie było konieczne. Co do napletka i jego stanu jeśli chodzi o odsłonięcie żołędzi to najlepiej jest, jak nie pomaga się naturze w ułożeniu napletka. Z reguły zakrywa on nieco żołądź i tak powinno być. Jeśli żołądź jest odkryta również jest to prawidłowe. Proponuję dokładniejsze mycie członka i wtedy będzie wiadomo czy to jest przyczyną Twojego problemu. Polecam stronę stulejka.com

odpowiedział Maj 26, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 31, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
0 odpowiedzi
zapytał Sierpień 10, 2012 w kategorii Zdrowie gerda (480 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Luty 4, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Luty 2, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy