• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Dni płodne i niepłodne

0 głosów
Mam pytanie odnośnie dni płodnych i niepłodnych, w którymś tam dziale sexforum.pl jest to niby opisane ale ja nie bardzo to rozumiem, a więc tak dla jasności ;-) Znaczy między 9 a 14 dniem czyli kilka dni po zakończeniu krawawienia są dni płodne, znaczy że pozostałe są raczej niepłodne? Czyli przez tydzień przed początkiem krawawienia i w czasie krawawienia są dni niepłodne? A jeśli dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne (nie wiem jakie) to nie ma rozróżnienia na dni o większym lub mniejszym zagrożeniu? I czy zna Pan taki przypadek, w którym przy braniu tabletek (raczej regularnie) dziewczyna zaszła w ciążę?
zapytał Maj 29, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Na jednym z blogów sexforum.pl wszystko jest opisane, a dodatkowo wszystko jest przedstawione na wykresie. Jednak napiszę jeszcze raz ;). Dni płodne przy cyklu 28 dniowym trwają od dnia 10 do 18 cyklu. W te dni istnieje największe ryzyko zapłodnienia partnerki. Później też, ale jest o wiele mniejsze. W przypadku regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych u kobiety nie ma właściwie podziału na dni płodne i niepłodne. Tabletka powoduje, że wszystkie dni stają się mniej płodne, a dodatkowo jej działanie powoduje zmianę śluzu tak, aby plemniki nie przedostały się do jajeczka. Zajście w ciążę podczas stosowania tabletek jest możliwe, jednak wynika to najczęściej z winy kobiety, a dokładniej związane jest z nieregularnym ich zażywaniem. Jeśli tabletki zostały przyjęte przez organizm nie powinno dojść do zapłodnienia.

odpowiedział Maj 29, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Lipiec 22, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 3, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Lipiec 22, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 2, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 30, 2012 w kategorii Sex anonimowy