• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Potrzebuję cytatu, przez który tata zrozumie co czuję... Proszę o pomoc

+1 głos
Jeśli ktoś byłby tak dobry i podjął się pomocy, byłabym naprawdę bardzo wdzięczna.

Mój problem wygląda tak, że dwa lata temu "z dnia na dzień'' moja rodzina się rozsypała. Mój tata wyprowadził się, zostawił mnie ot tak i nie kontaktował się ze mną przez ostatrnie dwa lata, jednak teraz pisze do mnie sms-y od swięta. A ja czasem mam mętlik w głowie, bo przecież mam do niego ogromny żal za to, co mi zrobił (to jest w skrócie opisane, ponieważ po za tym często odbywały się poważne kłótnie-ale nie chcę o tym pisac), to z jednej strony, a z drugiej kocham go i czasem chciałabym się do niego tak mocno przytulic i opowiedziec mu co u mnie słychac itd., ale nie potrafię. (Tych cytatów może byc kilka, nie musi byc jeden)

Cały problem jest w tym, że na dzień ojca chciałabym mu wysłac bardzo mądrego sms-a (nie z zyczeniami, bo dla mnie on nie zasługuje na życzenia, życzenia w takim dniu składa sie osobom, które spełniają się w swojej roli), ale mam mętlik, tysiące myśli i nie wiem co napisac, byłabym wdzięczna, gdybyście podali mi mądre, ciekawe, wzruszające (coś w tym stylu) cytaty np. o rodzinie, o ojcu, o krzywdzie, o kłótni.

Wiem, że się rozpisałam, może pytanie wydaje siębanalne, ale dla mnie bardzo ważne, ponieważ niegddzie nie mogę znaleźc tego o co was proszę, a to jest dla mnie naprawdę ważne

Z góry dziękuję : )
zapytał Maj 8, 2013 w kategorii Osobiste -16631991- (2,460 punktów)

1 Odpowiedź

0 głosów
nie podam Ci cytatu, ale przyszło mi coś do głowy co może być dla Ciebie radą.

Przede wszystkim warto byłoby zaczać od wybaczenia: obojgu rodzicom i sobie (prawdziwe wybaczenie jest wtedy, kiedy nie czujesz już, że wspomnienia są bardzo emocjonalne - a skoro piszesz, że "on ni ezasługuje na życzenia", to jest jeszcze sporo emocji do uwolnienia w Tobie.) Zrób to przede wszystkim dla Siebie, bo trzymanie negatywnych emocj to niezdrowe marnowanie energii. W internecie z pewnością znajdziesz coś "w temacie" sa nawet kursy 1-2 dniowe.

Nie wiem na czym Ci zależy w tej sprawie oraz jaki masz świadome i podświadome intencje, ale np. aby uzdrowić relację najpierw trzeba uzdrowić swoje emocje.

A jeśli teraz nie wiesz jak postąpić to ... jest takie fajne powiedzenie

Zastanów się jak postąpiłaby Miłość :)

Powodzenia
odpowiedział Czerwiec 18, 2013 Tom (200 punktów)

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi
zapytał Marzec 4, 2013 w kategorii Zwierzęta the person (190 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Czerwiec 29, 2012 w kategorii Związki Juniores7 (120 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Listopad 10, 2012 w kategorii Osobiste Agata:) (7,400 punktów)
0 głosów
4 odpowiedzi
zapytał Październik 18, 2012 w kategorii Osobiste Agata:) (7,400 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Październik 30, 2012 w kategorii Osobiste pedał123 (1,850 punktów)