• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Oczyszczanie skóry trądzikowej?

+1 głos
Na czym polega oczyszczanie skóry trądzikowej? Jak skutecznie oczyszczać skórę trądzikową?
zapytał Kwiecień 28, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy

2 Odpowiedzi

0 głosów

Oczyszczanie skóry trądzikowej

Za pomocą delikatnego żelu spłukiwanego wodą, które usuwają zanieczyszczenia, nadmiar łoju, obumarłe komórki naskórka. Żel do mycia skóry trądzikowej powinien mieć lekko kwaśne pH oraz głęboko oczyszczać pory skóry.

Dobrze, jeżeli ma w składzie czynniki działające przeciwzapalnie takie jak: olejek z drzewa herbacianego czy wyciągi ziołowe oraz specjalne czynniki antybakteryjne. Jeżeli na skórze nie ma ropnych wykwitów zaleca się stosowanie raz w tygodniu łagodnego peelingu o drobnych ziarenkach usuwających zrogowaciały naskórek (polecamy peeling ANTY). Zabieg ten pomaga odblokować pory skóry i zapobiega powstawaniu zaskórników. Jeśli jednak na skórze widoczne są większe wypryski należy zaczekać z użyciem peelingu do zagojenia się zmian. Alternatywą do peelingu mechanicznego ( z ziarenkami) jest peeling enzymatyczny, który łagodnie rozpuszcza zanieczyszczenia (na przykład peeling enzymatyczny do Cery Wrażliwej Soraya).

odpowiedział Kwiecień 28, 2012 anonimowy
0 głosów

Używać kosmetyków z kwiatem wiśni, ja używam mydła z kawałkami werbeny- bardzo skuteczne jeśli chodzi o walkę z niedoskonałościami skóry.  L'Occitane ma fajne promocje teraz, że nawet 20-80 zł na jednym zestawie kosmetyków można zaoszczędzić, a ja swój zestaw mam juz... 2 lata ;) więc...długoterminowy wydatek a czysta buzia

odpowiedział Listopad 28, 2012 sonia (1,760 punktów)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi
zapytał Kwiecień 28, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy
+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Kwiecień 28, 2012 w kategorii Zdrowie anonimowy