• Rejestracja
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Czy tabletka anty zabezpiecza do 24 godzin?

+1 głos

Moja dziweczyna bierze Dianette od 2 miesięcy regularnie ok. godziny 21. 2 dni temu zapomniała wziąć tabletki, gdy tylko sobie przypomniala (była godzina około 19) wzięła tą co zapomniała poprzedniego dnia i za 2h następną (czyli tą co powinna wziąć tego dnia). Kochaliśmy się bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia od tamtej chwili 3 razy ponieważ moja dziewczyna twierdzi że tabletka zabezpiecza do 24 godzin gdy jest w 3 tygodniu brania (kończy sie "listek" z tabletkami). Czy to prawda? Owa sytuacja miała miejsce we wtorek, wczoraj (tj. piątek) skończyła brać tabletki i rozpoczęła się 7 dniowa przerwa. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Wytrysk zawsze następował w pochwie.

zapytał Maj 23, 2012 w kategorii Sex anonimowy

1 Odpowiedź

0 głosów
Tabletka zabezpiecza do 12 godzin po czasie, w którym powinna zostać zażyta następna. Nie sądzę, aby doszło do zapłodnienia, bo mimo wszystko pewien stopień zabezpieczenia był. To, czy pigułki są zażywane 1 cykl czy kilka tygodni nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę, gdyby nie zostało zażytych kilka z nich. Jednak sytuacja wydarzyła się pod koniec opakowania i gdyby nawet w jakiś sposób tabletka nie spełniła swojej funkcji, to przed miesiączką występują dni tzw. bezpieczne, kiedy to istnieje małe prawdopodobieństwo zapłodnienia. Poprzednia tabletka zabezpiecza jeszcze przez 12 godzin od chwili, w której powinna zostać zażyta kolejna.
odpowiedział Maj 23, 2012 anonimowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 24, 2012 w kategorii Sex anonimowy
+1 głos
1 odpowiedź
zapytał Styczeń 27, 2012 w kategorii Sex marta (1,960 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 27, 2012 w kategorii Sex anonimowy
0 głosów
1 odpowiedź
zapytał Maj 30, 2012 w kategorii Sex anonimowy
–1 głos
1 odpowiedź
zapytał Maj 19, 2012 w kategorii Sex anonimowy